Previous Pot Winners
1960 Banana Boy ....................... Marion Morns
1961 Melody ................................. Stu Loveland
1962 Mallard....................................... Ed Hass
1963 Sara Jane ................................. John Allen
1964 Mustang .......................... George Comeau
1965 MIE.................................... Carlos Clayton
1966 Flying Fish ........................ Charlie Mitchell
1967 El Toro.................................... George Bull
1968 Tee Dee................................... Roy Carter
1969 Bush Wacker ............................. Bill Bailey
1970 Bobby Joe ............................. Red Robbins
1971 Chamara ............................. Ray Blackmar
1972 The Babe........................... Mazary Brewer
1973 Lisa Ann ........................... Tommy Jameson
1974 Allegro................................. Richard Estes
1975 Maria Jay.............................. Ray Watkins
1976 Miss Jo.................................. Neal Roland
1977 Piggly Wiggly.................... Sam Abernathy
1978 Lisa Ann .................................... Jim Gavin
1979 Mari-Keo ..................................... Jim Doss
1980 Lisa Ann .................................... Jim Gavin
1981 Kelly Down.............................. Tim Adams
1982 Chamari......................... Charlie Hamaker
1983 Six Pence ................................ Jere Pitman
1984 Six Pence ............................... Matt Pitman
1985 *No Sailfish Caught Matt Pitman hosted party (Pot rolls over)
1986 Marvin’s Darlin’ ................. Marvin Nipper
1987 Eppes.........................................Ron Katz
1988 Lucky Strike.................................Rick Ryals
1989 Envy .................................... Mike Conner
1990 Frayed Knot......................... Terry Wallace
1991 Motivator................................ Tim Carney
1992 Deep Secret................. Glen Higginbotham
1993 Motivator................................ Tim Carney
1994 Streaker .............................. Roger Walker
(Memory of JimFraites)
1995 Chaos.............................Scott Christopher
1996 Karen III ...............................George Levin
1997 Lacey Susan....................... Paul Szcepanik
1998 Whiskey Man ....................Tony Benevento
1999 Miss Sia ................................ Lloyd Ganat
2000 Streaker .............................. Roger Walker
2001 Seamore.............................Gene Gregory
2002 Katherine Ann....................Frank Hayward
2003 Amanda Renay ...............Greg/Tony Altieri
2004 *No Sailfish Caught (Pot rolls over)
2005 Fish Buster .......................... Robbie Bishop
2006 Try-N-Hooker ........................ Randy Young
2007 Bear Caught .......... James “Bear” K. Croft II
2008 Full Coverage .................... Gary Newman
2009 *No Sailfish Caught (Pot rolls over)
2010 First Cast ..............................Eddy Barrera
2011 Driftin & Dreamin...................Chris Rooney
2012 Sea Eagle..............................David Rix
2013 Fin to Win...........................Brandon Davis
2014 *No Sailfish Caught (Pot rolls over)
2015 *No Sailfish Caught (Pot rolls over)
2016 Saltwater Challenge.......................Tim Altman
2017 Lucy Too....................................Steve Shaw
2018 *No Sailfish Caught (Pot rolls over)
2019 Saltwater Challenge.......................Tim Altman
2020 COVID 19 Lock Down.......No Party
2021 No Name............Rick Juenger